REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Amerykański Ascend Elements chce zainwestować w Polsce 5 miliardów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Ascend Elements chce zainwestować w Polsce 5 miliardów złotych!
Szykuje się nowa, olbrzymia inwestycja zagraniczna w Polsce. Amerykańska firma Ascend Elements zamierza wybudować fabrykę najnowocześniejszych materiałów do baterii do pojazdów elektrycznych. Zakład ma powstać na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaoferowało Ascend Elements do 320 milionów dolarów (1,22 miliarda złotych) na wsparcie budowy zakładu produkcyjnego zrównoważonego prekursora katodowego materiału aktywnego (pCAM) w Polsce.
Amerykański Ascend Elements wybuduje w Polsce fabrykę za 5 mld złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Ascend Elements wybuduje w Polsce fabrykę za 5 mld złotych!
Szykuje się kolejna wielka, zagraniczna inwestycja w Polsce. Amerykańska firma Ascend Elements zamierza wybudować fabrykę najnowocześniejszych materiałów do baterii do pojazdów elektrycznych. Zakład ma powstać w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaoferowało Ascend Elements do 320 milionów dolarów (1,22 miliarda złotych) na wsparcie budowy zakładu produkcyjnego zrównoważonego prekursora katodowego materiału aktywnego (pCAM) w Polsce.
Nowa inwestycja GH Development w Warszawie otrzymała pozwolenie na budowęartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja GH Development w Warszawie otrzymała pozwolenie na budowę
Belgijski deweloper GH Development, otrzymał pozwolenie na budowę kolejnej inwestycji mieszkaniowej w Warszawie. Najnowszy projekt to budynek mieszkalny z garażem podziemnym przy ulicy Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze Północ.
Polska złożyła wniosek do Komisji Europejskiej o akceptację pomocy publicznej dla pierwszej elektrowni jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
Polska złożyła wniosek do Komisji Europejskiej o akceptację pomocy publicznej dla pierwszej elektrowni jądrowej
Zrobiono kolejny krok ku budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, która ma powstać na północy kraju, w województwie pomorskim. Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Maciej Bando podpisał dokumenty notyfikujące Komisji Europejskiej pomoc publiczną dla pierwszej elektrowni jądrowej – poinformowało w piątek biuro Pełnomocnika.
Łukasiewicz – AI otwiera w Katowicach Centrum Kompetencyjne Sztucznej Inteligencjiartykuł
Pokaż artykuł
Łukasiewicz – AI otwiera w Katowicach Centrum Kompetencyjne Sztucznej Inteligencji
Ma szybko i skutecznie odpowiadać na potrzeby biznesu i administracji w zakresie sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa. W katowickim instytucie Łukasiewicz – AI, należącym do Sieci Badawczej Łukasiewicz, rozpoczęło działalność Centrum Kompetencyjne „Rozwiązania technologiczne z zakresu sztucznej inteligencji”. Uroczyste otwarcie odbyło się 20 maja (środa) 2026 roku w Willi Goldsteinów w Katowicach.
Poznań dopłaca do zielonych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Poznań dopłaca do zielonych inwestycji
Miasto Poznań startuje z nową dotacją, która promuje rozwiązania wykorzystujące ponownie wodę opadową. We wtorek miejscy radni przyjęli uchwałę ustanawiającą program "Zielona Retencja". W jego ramach otrzymać będzie można nawet 100 proc. zwrotu na montaż zbiorników do zbierania deszczówki, budowę ogrodu deszczowego oraz stworzenie zielonych ścian. Osoba fizyczna może jednorazowo otrzymać aż do 26 tysięcy złotych, spółdzielnie nawet do 90 tysięcy.
PKP Intercity inwestuje w komfort pasażerów - wykorzystało 84% środków z KPOartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity inwestuje w komfort pasażerów - wykorzystało 84% środków z KPO
PKP Intercity realizuje jedno z kluczowych przedsięwzięć taborowych, współfinansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Unijny program obejmuje zakup 56 nowoczesnych lokomotyw elektrycznych oraz modernizację 248 wagonów pasażerskich.
Polska firma GAAG, producent betonu architektonicznego zainwestuje w Środzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma GAAG, producent betonu architektonicznego zainwestuje w Środzie Śląskiej
GAAG ze Środy Śląskiej, jedna z wiodących firm w produkcji betonu architektonicznego oraz jego dystrybucji otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu przedsiębiorstwo zainwestuje w budowę nowego zakładu i rozwinie swoją działalność w regionie. Nakłady inwestycyjne wynoszą 2 mln zł, a zadanie ma być zrealizowane do końca 2026 roku. Uroczyste wręczenie decyzji miało miejsce w środę, 20 września w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
Coraz bliżej rozpoczęcia produkcji czołgów K2PL w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej rozpoczęcia produkcji czołgów K2PL w Polsce
Zrobiono kolejny kroku ku rozpoczęciu w Polsce produkcji czołgów K2PL. 9 lipca br. Polska Grupa Zbrojeniowa i Hyundai Rotem Company podpisały nową umowę konsorcjum, która będzie podstawą do udzielenia konsorcjum zamówienia na dostawy czołgów K2PL dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Konsorcjum PGZ-HRC spodziewa się udzielenia zamówienia do końca 2024 r.
Koreański SK Nexilis z gigantyczną dotacją od Polski na budowę wielkiej fabrykiartykuł
Pokaż artykuł
Koreański SK Nexilis z gigantyczną dotacją od Polski na budowę wielkiej fabryki
Największa inwestycja zagraniczna w południowo-wschodniej części i jedna z największych inwestycji w ostatnich latach w naszym kraju, pomimo pewnych perturbacji i opóźnienia, dojdzie jednak ostatecznie do skutku. To doskonała wiadomość dla mieszkańców tej części Polski.
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, polska firma ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Inwestor otrzyma od rządu pomoc publiczną na realizację swojej inwestycji.
TAURON ma plan dla Elektrowni Siersza. Los zakładu nie jest przesądzonyartykuł
Pokaż artykuł
TAURON ma plan dla Elektrowni Siersza. Los zakładu nie jest przesądzony
Przedłużenie rynku mocy, repowering lub komercjalizacja to plany TAURONA na utrzymanie Elektrowni Siersza. Władze spółki podkreślają, że los zakładu nie jest przesądzony.
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?
Co dalej z budową w Jaworznie, w województwie śląskim wielkiej fabryki samochodów elektrycznych Izera? Po ostatnich wyborach parlamentarnych pojawiały się pytania o to, co nowy rząd zrobi z projektem budowy polskich samochodów elektrycznych marki Izera?
Krakodlew S.A. zainwestuje w Krakowie, w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Krakodlew S.A. zainwestuje w Krakowie, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Kolejna polska firma zdecydowała się na realizację swoich planów inwestycyjnych i dalszy rozwój w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. 8,5 miliona zł nakładów inwestycyjnych i zakup innowacyjnej instalacji to najnowsza inwestycja krakowskiej firmy Krakodlew S.A.
Rusza produkcja w pierwszej w Polsce nowoczesnej i bezodorowej biometanowniartykuł
Pokaż artykuł
Rusza produkcja w pierwszej w Polsce nowoczesnej i bezodorowej biometanowni
Pierwsza w Polsce nowoczesna, bezodorowa biometanownia w ciągu najbliższych 4 tygodni rozpocznie produkcję biometanu na potrzeby polskiej gospodarki. Będzie on wykorzystywany w transporcie.
Nowoczesna infrastruktura kolejowa w Polsce Wschodniej. Pierwsze umowy o dofinansowanie podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesna infrastruktura kolejowa w Polsce Wschodniej. Pierwsze umowy o dofinansowanie podpisane
Polska Wschodnia inwestuje w nowoczesną infrastrukturę kolejową, która ułatwi podróżowanie i poprawi jakość obsługi pasażerów. W ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej modernizowane są dworce w Rzeszowie i Chełmie, które staną się bardziej funkcjonalne i dostosowane do potrzeb podróżnych. Na realizację tych projektów przeznaczono 82,1 mln zł, z czego aż 56,4 mln zł to dofinansowanie z UE.
Kancelaria GRUBE | Adwokat Gdyniafirma
Pokaż firmę
Kancelaria GRUBE | Adwokat Gdynia
Gdynia, Świętojańska 38/9
Koniunktura sprzyja hotelom, ale inwestycji w Polsce wciąż jest niewieleartykuł
Pokaż artykuł
Koniunktura sprzyja hotelom, ale inwestycji w Polsce wciąż jest niewiele
Wartość transakcji inwestycyjnych we wszystkich sektorach rynku nieruchomości, zarówno w Polsce, jak i w Europie nadal mocno odbiega od skali inwestycji notowanych przed wybuchem pandemii. Niemniej, w minionym roku pojawiły się pierwsze oznaki ożywienia w segmencie hotelowym. Sygnałem powrotu do inwestowania kapitału międzynarodowego na polskim rynku była sprzedaż hotelowej części The Warsaw Hub przez Ghelamco. W październiku ub.r. hotele Crown Plaza i Holiday Inn Express kupił francuski fundusz inwestycyjny Corum. W 2023 roku zarejestrowane zostały ogółem cztery transakcje, częściowo zrealizowane także przez polskie podmioty inwestycyjne, które złożyły się na wartość inwestycji wynoszących w tym sektorze około 83 mln euro. W pierwszych miesiącach bieżącego roku właściciela zmieniły natomiast dwa hotele nad Bałtykiem.
Signum Work Station z jedną z największych umów na warszawskim rynku biurowymartykuł
Pokaż artykuł
Signum Work Station z jedną z największych umów na warszawskim rynku biurowym
Signum Work Station z jedną z największych umów na warszawskim rynku biurowym. TriGranit zawarł z Ringier Axel Springer Polska, jedną z wiodących firm mediowo-technologicznych w kraju, umowę przedłużającą najem powierzchni biurowej w kompleksie Signum Work Station na warszawskim Mokotowie o kolejne cztery lata. Spółka od 2019 roku nieprzerwanie funkcjonuje w budynku, zajmując obecnie niemal 12 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.
We Wrocławiu powstanie Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska szykuje się nowa, wielka inwestycja naukowa. Politechnika Wrocławska rozstrzygnęła konkurs na projekt architektoniczny Centrum Technologii Medycznych HealthTech Synergy Hub (HTSH). Nowy budynek, który jest największą inwestycją Politechniki Wrocławskiej ostatnich lat, powstanie przy skrzyżowaniu ul. Smoluchowskiego i Wybrzeża Wyspiańskiego, w pobliżu Odry.
REKLAMA